Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 5 BrandsHatch 29.06.17

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 5 BrandsHatch 29.06.17

Mesaj gönderen serkan kaplan »

Aranel Ciryatan yazdı:
serkan kaplan yazdı:
diabolus79 yazdı:
serkan kaplan yazdı:
Spinlerden kurtulmak istiyorsak fanatecleri hemen elden çıkartmamız lazım.kayışlı sistemler bize göre değil bunu anlamış oldum.hatasız yarışımız geçmiyor resmen.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok yahu, ben gayet memnunum valla, sıkıntı sanıyorum ffbden dişli sistemlere göre çok fazla bilgi akması, g27 vb setlerde dümdüz gidiyosun bump vs çok hissetmeden, iracing forumlarında okumuştum iyi süreler çıkartmak için ffbyi tamamen kapatıp yarışanları, bu biraz da ona benziyor diye tahmin ediyorum.

T300le kıyasladığımda fanatecin t300 kadar tatlı bir geri bildirimide yok. zaten sorunun fbb ile ilgili olduğunu sanmıyırum.kayışlı sistemlerin araç kontrolünde çok iyi olmadıklarını düşünüyorum.fanatecin f1 rimi olmasa daha fazla tahammül edeceğim bir sistem değil biraz daha idare edip yeni birşeyler deneyeceğim.

verim sana ter temiz G29 :D

T500ü+g29u+2 porsiyon köfte isterim[emoji23] [emoji1]

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 5 BrandsHatch 29.06.17

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

çarklı sistem daha iyi hem ben Fanatec + 6 bira isterim asıl :D
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

ARKADAŞLAR FANATEC İLE TAKASLI T300 !! ÇOK TATLI GERİ BİLDİRİMİ VAR :P
Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör

Ölücü dolmuş burası [emoji23]

Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Brands Hatch pistinde son 4 aydaki 4. yarışım sanırım. Assetto Corsa' nın pist desteğinin bu kadar zayıf olması üzücü.

Yarış öncesi 1 saat kadar hazırlandıktan sonra sıralamaların ortasında piste çıkabildim. Attığım turdan memnun kaldım ve 9. sıradan yarışa başladım. pistin ilk virajı gerçekten tehlikeli ancak herhangi bir sorun olmadı.

İlk turlarda pistin darlığı ve yakın mücadele sebebiyle resmen yolu görmeden iç güdüsel olarak yarışmak zorunda kaldım. Bazı noktalarda çok erken fren yapmam gerekti. İyi bir pozisyonda ilerlerken arka düzlüğe çıkan virajda araç kontrolünü kaybettim ve duvara çarptım. O noktadan sonra pozisyon koruma mücadelesi yapmak zorunda kaldım. Asıl öncelik olarak yarışı bitirmem gerektiğine karar verdim. Arkamdan gelen hızlı pilotlara fazla zorluk çıkarmamaya çalıştım.

Erşan ile bir temas oldu ancak ben de kapıyı fazla kapattım sanırım. Araç hasarlı olduğu için erken fren yapıyordum. Ön spoiler hasarım çok yüksekti. Bana yer verdiğini gördüm teşekkür ederim. Sonraki virajda da ben zorlamak istemedim bilerek dışarda kaldım. Çünkü bir iki viraj içinde zaten geçilecektim. Yavaştım, daha fazla arkamdakileri yavaşlatmaya gerek yok diye düşündüm. Arka grupta güzel mücadeleler oldu. Umarım kimseye zorluk çıkarmamışımdır. Bir araç beni geçtiğinde eğer güzel ve keyifli bir mücadele ise ben mutlu oluyorum.

Yarışın ilk turunda önümdeki bir aracın tamponuna hafiften dokundum. o karmaşada ismini yakalayamadım. Buradan özür dilerim kendisinden.

Podyumu ve katılan tüm arkadaşları tebrik ederim.

Sonraki yarış ilk kez Laguna Seca' da yarışacağım. O pistteki deneyimlerim Real Racing ve MotoGP den :) Pek işime yaramayacaklar.

Uzun süredir hayalini kurduğum istikrarlı online ligleri oluşturduğu ve katılım imkanı sağladığı için Simracertr ailesine tekrar teşekkür ederim.

Yarış içinde yorumlarda dinledim kemik kadro dışında sürekli yarışlara katılmaya çalışan Newbie den terfi etmiş 5 6 pilottan biriyim sanırım. kayıt olup katılamadığım bir special event oldu şu ana kadar. Steam indirimleri ile raceroom paketleri aldım. ciddi anlamda pist sahibi oldum. Önümüzdeki dönemde raceroom etkinliklerinize de katılmayı iple çekiyorum.

Görüşmek üzere
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Re: RE: Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 5 BrandsHatch 29.06.17

Mesaj gönderen EmreDFace »

serkan kaplan yazdı:
diabolus79 yazdı:İlk turda spin atarak eski günlerimi yadederek başladım yarışa maalesef, en son sıraya gerileyince elden geleni yapıp puan alabilmek amacıyla piste döndüm. Yayında arkadaşların dediği gibi yavaş araçların arkasında çok hata yaptım, hata yapmak da değil aslında, fren noktalarının farklı olmasını gözeterek erken fren yapmam bile bazen yetmedi, dah da frenlere asılmak zorunda kaldım viraj içlerinde zaman zaman, bu da aracın dengesini kaybetmeme ve yayında dendiği üzere hata yapmışım olarak algılanmasina yol açtı. Hatta Fırat'a dokundum bir kere de, geçmesini bekledim ama yavaş hareket edince Mehmet araya daldı, bir sonraki viraja geldiğimizde de artık yeterince zaman tanıdığımı düşünerek kendisini geçtim. Yine aynı şekilde Necdet ile de baya zaman kaybettim, kendisinden hızlıydım ancak pistin yapısı ve burnumu soksam ne yapacağını kestiremedigim için temkinli bir şekilde kendisinin spinine kadar arkasında kaldım.

Buradan sonra iyi turlar atmaya baslayabildim, Arda'yi yakalarım diyordum ama ilk viraj içinde yine kontrol kaybedip bir spin daha atınca şansım kalmadı.

Bana çok zaman kaybettirse de yakın takipler çok keyifliydi, genel anlamda yarıştan baya keyif aldım.

Podyuma tekrar tebrikler, bir sonraki yarışta görüşmek üzere.

Spinlerden kurtulmak istiyorsak fanatecleri hemen elden çıkartmamız lazım.kayışlı sistemler bize göre değil bunu anlamış oldum.hatasız yarışımız geçmiyor resmen.

Sana ve diğer arkadaşlara başından beri diyoruz ki alacağın keyfi üst noktalara çıkaracaksan fanatec ürünlerini al.Şampiyon Serkan Kaplan için g27 yada daha alt sınıf bir set al.Mevzuları ne kadar basite indirgersen okadar kolaylaşır herşey.Ben tüm detayları açıyorum hem direksiyonda hem pedalda.Keyfine oynuyorum abi.Hangisi seni daha çok mutlu ediyor.Ona karar verip alın şu setleri.Fanatece kayışa bok atmanın alemi yok.
Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör

Re: RE: Re: RE: Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 5 BrandsHatch 29.06.17

EmreDFace yazdı:
serkan kaplan yazdı:
diabolus79 yazdı:İlk turda spin atarak eski günlerimi yadederek başladım yarışa maalesef, en son sıraya gerileyince elden geleni yapıp puan alabilmek amacıyla piste döndüm. Yayında arkadaşların dediği gibi yavaş araçların arkasında çok hata yaptım, hata yapmak da değil aslında, fren noktalarının farklı olmasını gözeterek erken fren yapmam bile bazen yetmedi, dah da frenlere asılmak zorunda kaldım viraj içlerinde zaman zaman, bu da aracın dengesini kaybetmeme ve yayında dendiği üzere hata yapmışım olarak algılanmasina yol açtı. Hatta Fırat'a dokundum bir kere de, geçmesini bekledim ama yavaş hareket edince Mehmet araya daldı, bir sonraki viraja geldiğimizde de artık yeterince zaman tanıdığımı düşünerek kendisini geçtim. Yine aynı şekilde Necdet ile de baya zaman kaybettim, kendisinden hızlıydım ancak pistin yapısı ve burnumu soksam ne yapacağını kestiremedigim için temkinli bir şekilde kendisinin spinine kadar arkasında kaldım.

Buradan sonra iyi turlar atmaya baslayabildim, Arda'yi yakalarım diyordum ama ilk viraj içinde yine kontrol kaybedip bir spin daha atınca şansım kalmadı.

Bana çok zaman kaybettirse de yakın takipler çok keyifliydi, genel anlamda yarıştan baya keyif aldım.

Sana ve diğer arkadaşlara başından beri diyoruz ki alacağın keyfi üst noktalara çıkaracaksan fanatec ürünlerini al.Şampiyon Serkan Kaplan için g27 yada daha alt sınıf bir set al.Mevzuları ne kadar basite indirgersen okadar kolaylaşır herşey.Ben tüm detayları açıyorum hem direksiyonda hem pedalda.Keyfine oynuyorum abi.Hangisi seni daha çok mutlu ediyor.Ona karar verip alın şu setleri.Fanatece kayışa bok atmanın alemi yok.

Moruk sen neden atarladın gene ya [emoji23]bana göre fanatec ve kayış sistemi bokun önde kindeni sen keyif alıyorsan mutluluklar.lagunaya gelip birkaç kelle koparda iş çıksın bize [emoji1] öpüldün..

Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Re: RE: Re: RE: Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 5 BrandsHatch 29.06.17

Mesaj gönderen EmreDFace »

serkan kaplan yazdı:
EmreDFace yazdı:
serkan kaplan yazdı:

Moruk sen neden atarladın gene ya [emoji23]bana göre fanatec ve kayış sistemi bokun önde kindeni sen keyif alıyorsan mutluluklar.lagunaya gelip birkaç kelle koparda iş çıksın bize [emoji1] öpüldün..

Neden atarlanayım dostum,bu forumu okuyanlar var en azından doğru fikirler vermek lazım diye düşünüyorum.Hiçbir marka babamızın oğlu değil.Ama ortada bir sürü teknik ve malzeme açısından farklılıklar var.Benim kelle koparmalarım çok kıçkıça gitmeyi sevmemden kaynaklanıyor setle alakalı değil.Ya kovalayacağım yada bir beni kovalayacak.hahah

Başka türlü keyif alamıyorum.

Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Frtsan yazdı:Brands Hatch pistinde son 4 aydaki 4. yarışım sanırım. Assetto Corsa' nın pist desteğinin bu kadar zayıf olması üzücü.

Yarış öncesi 1 saat kadar hazırlandıktan sonra sıralamaların ortasında piste çıkabildim. Attığım turdan memnun kaldım ve 9. sıradan yarışa başladım. pistin ilk virajı gerçekten tehlikeli ancak herhangi bir sorun olmadı.

İlk turlarda pistin darlığı ve yakın mücadele sebebiyle resmen yolu görmeden iç güdüsel olarak yarışmak zorunda kaldım. Bazı noktalarda çok erken fren yapmam gerekti. İyi bir pozisyonda ilerlerken arka düzlüğe çıkan virajda araç kontrolünü kaybettim ve duvara çarptım. O noktadan sonra pozisyon koruma mücadelesi yapmak zorunda kaldım. Asıl öncelik olarak yarışı bitirmem gerektiğine karar verdim. Arkamdan gelen hızlı pilotlara fazla zorluk çıkarmamaya çalıştım.

Erşan ile bir temas oldu ancak ben de kapıyı fazla kapattım sanırım. Araç hasarlı olduğu için erken fren yapıyordum. Ön spoiler hasarım çok yüksekti. Bana yer verdiğini gördüm teşekkür ederim. Sonraki virajda da ben zorlamak istemedim bilerek dışarda kaldım. Çünkü bir iki viraj içinde zaten geçilecektim. Yavaştım, daha fazla arkamdakileri yavaşlatmaya gerek yok diye düşündüm. Arka grupta güzel mücadeleler oldu. Umarım kimseye zorluk çıkarmamışımdır. Bir araç beni geçtiğinde eğer güzel ve keyifli bir mücadele ise ben mutlu oluyorum.

Yarışın ilk turunda önümdeki bir aracın tamponuna hafiften dokundum. o karmaşada ismini yakalayamadım. Buradan özür dilerim kendisinden.

Podyumu ve katılan tüm arkadaşları tebrik ederim.

Sonraki yarış ilk kez Laguna Seca' da yarışacağım. O pistteki deneyimlerim Real Racing ve MotoGP den :) Pek işime yaramayacaklar.

Uzun süredir hayalini kurduğum istikrarlı online ligleri oluşturduğu ve katılım imkanı sağladığı için Simracertr ailesine tekrar teşekkür ederim.

Yarış içinde yorumlarda dinledim kemik kadro dışında sürekli yarışlara katılmaya çalışan Newbie den terfi etmiş 5 6 pilottan biriyim sanırım. kayıt olup katılamadığım bir special event oldu şu ana kadar. Steam indirimleri ile raceroom paketleri aldım. ciddi anlamda pist sahibi oldum. Önümüzdeki dönemde raceroom etkinliklerinize de katılmayı iple çekiyorum.

Görüşmek üzere

Sahsim adina konusmam gerekirse seni aramizda gormekten mutluluk duyuyorum. Keşke senin gibi istekli ve istikrarli daha çok pilota erişebilsek. Yayindaki konusma genel durum hakkindaki bir yorumdu.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

https://youtu.be/oJwX85hfOJM

Beyler yine beceremedik daha cok calismamiz lazim. Ilk viraj az daha oluyordu ama

“Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1” sayfasına dön