Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 8 Mugello 10.08.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 8 Mugello 10.08.2017

Mesaj gönderen car_lover »

Resim

Resim

Resim

Yarış süresi : 45dk
Serbest antrenman : 21:00-22:20
Sıralama : 22:20-22:40 (10 dakikalık 2 seans. İlk seansda derece yapan ilk 10 pilot ikinci seansa çıkabilir)
Yarış öncesi mola : 22:40-22:45
Standing start : 22:45
Standing start ( false start uygulanacak ve Pite Atacak )

TC-ABS: Fabrika
Hasar: % 100
Lastik aşınması: Normal
Yakıt tüketimi: Normal
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör

Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 8 Mugello 10.08.2017

Dipnot: Furkan 1. olursa şampiyonluğunu ilan edecek.
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Mesaj gönderen diabolus79 »

İş sebebiyle şehirdışındayım, yetişebilirsem antrenmansız da olsa yarışa katılmaya çalışacağım.
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

bu araçdan bir an önce kurtulmamız lazım. bu aracı kullanmaya başladığımızdan beri oyundan soğuduk:D
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Laguna Seca'dan gelen cesaretle Nürburgring'e önceden yarış simülasyonu yaparak girmiştim ve güzel turlar gelmişti. Daha dün gece şehir dışından geldim ve bu yarışa da tek günlük antrenmanla gireceğim bakalım nasıl olacak. Arda'nın araçla ilgili serzenişlerine katılmakla beraber 911 GT3 Cup'ın iyi bir antrenman süreci ve doğru setup'la gayet keyifli bir mücadele sunduğunu düşünüyorum.

Cayman GT4 Clubsport turnuvası başlayacak gibi. Bunun yanında 458 GT2 gibi kolay sürülebilen ve aynı zamanda hızlı olan araçlar da var. Ayrıca Corvette C7R ve Porsche 911 RSR gibi GTE klasmanındaki araçlar da düşünülebilir gelecekteki turnuvalarda. Bunların hepsi yüksek downforce'lu, ortadan motorlu, arkadan itişli, atmosferik araçlar. Güzel bir yarış deneyimi sunacaklarına eminim.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Davetten dolayı gelemiyorum, maalesef. Size iyi eğlenceler :P
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Hafta başından beri kısa kısa yarışa harzırlanmaya çalıştım. Son gün akşamda server a girip çalışıyordum. Bir ara pc başından kalktım geri döndüğümde internet gitmişti.

Uydunet kullanıyorum. TV de gitmiş. Sinyal tamamen kaybolmuş yani. Servis çağırdım ancak yarışa yetişemediler. Hala net düzeldi mi bilemiyorum. Hazırlandığım yarışa katılamadığım için üzgünüm.

Önümüzdeki yarışı tatil programı sebebiyle kaçıracağım. Ancak final yarışında aranızda olacağım.

Podyumu ve yarışı tamamlayan herkesi tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör

Furkan ı şampiyonluğundan dolayı tebrik ederim. Tüm turnuva boyunca hızlı ve stabil sürüşünün ödülünü aldı.
Benim açımdansa turnuva 3 spinle her zamanki gibi devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Furkan ı bende tebrik ediyorum.Sürekli katılamadığım bir sezon oldu.Ama katıldığım her yarışta keyif aldığımı söyleyebilirim.

Startta iyi bir atakla 4. sıraya kadar çıktım.Ancak bazı noktalarda frenajı kaçırınca arka taraf hemen yetişti.Arkamda Erşan abiyi görünce hızını kesmemek için yol verdim.Tam o esnada arkasındaki Serkan da bana atak yaptı.Güzel bir atak yapmaya çalıştı ama kendisi ile temas yaşadım ve pistin dışına çıktım.Sonrasında Adnan ile çekişmem oldu.Bazı bölümlerde benden hızlıydı ,bazı bölümlerdede ben ondan hızlıydım ve aradaki farkı gittikçe açtım.Bir müddet böyle devam edip öndekilerin hata yapmasını bekledim.Erşan abi nin ard arda gelen spinleri sonrası , ilk defa Erşan abi nin önünde bir yarışı bitirdim :)

Bence çoğu iyi pilotun bu araca ayak uyduramadığını düşünüyorum.Özellikle ön tarafta beklediğimden düşük bir rekabet oldu.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Şampiyonluğumu kutlayan arkadaşlara teşekkür ederim. Turnuvaya katılan tüm pilotların eline sağlık. Takım arkadaşım Necdet'i oldukça kısıtlı zamana rağmen aldığı güzel sonuçlardan dolayı tebrik ederim. Kendisiyle hem bilgi alışverişi olarak hem de normal iletişim olarak çok iyi bir kimya yakaladık. Eski ligimden beri neredeyse iki senedir tanıdığım ve hem sürüş hem de karakter açısından gayet takdir ettiğim bir insandan daha azını beklemezdim zaten. Şampiyonada devam sorunları yüzünden 2.likle yetinen ve bu turnuvayı benden daha fazla hak ettiğini düşündüğüm Ufuk'u da ayrı olarak tebrik ederim. Kendisi benim adıma çok sağlam bir rakip ve referans noktası olmayı başardı.

Kendime gelecek olursam bu sezon çok da istediğim gibi gitmedi açıkçası. Turnuvanın geneli boyunca antrenman süresi olarak, hatta süreden de önce antrenman programı olarak istediğim kadar odaklanamamamın sonuçlarını yaptığım hatalarla aldım. Saf hız (tek tur) olarak hemen hemen her zaman en tepede veya liderin hemen arkasında olmayı başarsam da çoğu zaman iş gerçek sıralama seansına gelince aşırı temkinli yaklaşımım yüzünden gerçek hızımı yansıtamadım. Barcelona'da Ufuk'la farkı yer yer kapatsam da istikrar açısından geliştirmem gereken yerler olduğunu anladım, Imola'da onun yokluğunda dahi yaptığım oldukça büyük bir hatayla hasarlı aracımı zar zor finişe götürüp zaferle ayrıldım. Monza'da ise ilk defa yarış öncesinde tam bir yarış mesafesi kat edebildim ve yarışta bu bana oldukça yararlı oldu. Aracın hangi aşamada hangi tempoda neler yapabileceğini biliyordum ve arkamdaki Ufuk'la aramdaki farkı artıyordum. Bu yarışta da öğrendiğim şey egoma yenik düşmemem gerektiği oldu. Farkı açabildiğimi gördüğümde aşırı zorlayıp spin attım ve 3. sırada bitirebildim. Red Bull Ring'de yarış temposu açısından ortada yoktum ve galibiyet şansım bulunmuyordu. Antrenmanlardaki süreme yaklaşamamam da beni oldukça germişti. Brands Hatch'te rahat bir galibiyet aldım ve istikrar açısından da fena değildim. Laguna Seca'da ise bir şeyler değişti ve farklı bir seviyede sürmeyi başardım. İroniktir ki 1.yle aramdaki farkın en yüksek olduğu yarış da buydu ancak oldukça az antrenman süremden ve yer yer yakaladığım 3-5 turluk tempolardan o kadar cesaret aldım ki hem sürüş anlamında hem de setup anlamında doğru yolu bulduğumu düşündüm. Nitekim Nürburgring'de bunu görebildim. Öyle ki yarış içinde de sıralama tempomdan farksız gidiyordum ve tam anlamıyla kontrol bendeydi. Eski günlerimin bir özeti gibiydi. Bu yarış öncesindeki 2 hafta boyunca sürekli şehir dışındaydım ve yarıştan 3 saat önce piste ilk defa çıkabildim. Her attığım turda yeni bir şeyler öğreniyordum ve özellikle son turda nereden geldiğini anlamadığım 0.3 saniyeyle beraber gayet sağlam bir turla polü aldım. Aracı biraz da açgözlülükle çok fazla tek tur performansı üzerine odakladım ve yarış simülasyonu yapmadığımdan sıralama tempoma çok yaklaşamadım. Arka sol lastiğin aşırı aşınması sonucunda bana 6 saniyeye mal olan bir hata yaptım ve o dakikadan sonra savunma modunda sürerek Arda'yı arkamda tutmayı başardım. Özellikle pistin ikinci bölümünde viraj çıkışlarında daha avantajlı olan taraftım ve disiplinli bir şekilde baskıyı yönetebildim. Arda'yı da şampiyonluğu beni terletmeden aldırmadığı için tebrik ederim.

“Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1” sayfasına dön