Project Cars 2 TürkiyeProject Cars 2

Project Cars Türkiye Forum Alanı

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Re: Project Cars 2

Mesaj gönderen Taner »

Bu sefer " Rene Rast" pazarlama kurbanı olmayacağım. P cars sadece video paylaşarak klasik anlamda " tüketin-tüketin" mantığı üzerine kurulu, malı bir kez sattıktan sonra bir daha telefonlarına bakmayan esnaf gibi. Rene Rast'ı görünce aklıma artık Fadıl Akgündüz geliyor. :D Fren disk rengi, egzostan çıkan alev, kenara attığı çamur, yağmurun ne kadar gerçekçi yağması, ve. gibi şeyler sim dünyası ile ilgili olaylar değil. Bu yüzden grafiklerin muhteşem ve eksiksiz olması bana hiç etkileyici gelmiyor. Maalesef P cars tam bir modern tüketici toplumuna hitap ediyor benim için.
Daha önce iki ayrı ligde uzun dönem yarıştım P cars ile. Başlarda " idare eder, ya bunu da düzeltirler zamanla " deyip avunurken, bırakın düzeltmeyi daha da kötü sorunlar çıktı ve çöpteki yerini aldı benim için. Dolayısıyla P cars'a asla güvenim yok. En az 5-6 ay gerçek simracerların yorumlarını okuyup daha sonra karar vereceğim alıp almamaya.
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

Kullanıcı avatarı
Vince

Mesaj gönderen Vince »

Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Az önce satın aldım. inince güzelce bir inceleyip iade edip etmeyeceğime karar vereceğim. :)
Kullanıcı avatarı
Vince

Mesaj gönderen Vince »

AlperAkbilgi yazdı:Az önce satın aldım. inince güzelce bir inceleyip iade edip etmeyeceğime karar vereceğim. :)

biz de merakla değerlendirme ve yorumlarını bekliyoruz o halde :)
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

AlperAkbilgi yazdı:Az önce satın aldım. inince güzelce bir inceleyip iade edip etmeyeceğime karar vereceğim. :)

Zaman kaybı.
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

Painkiller. yazdı:

Zaman kaybı.

gerçekten böyle düşünüyorsan yazık.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

112 dakika oynadım. şimdilik iade etmeyeceğim. Raceroomdan 1-2 adım önde gibi geldi bana. Deneyen birkaç kişiyle daha fikir alış-verişinde bulunduktan sonra yorumumu detaylandırırım.
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

ozkan_343 yazdı:
Painkiller. yazdı:

Zaman kaybı.

O eleman öyle ya kronik :)
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

ozkan_343 yazdı:
Painkiller. yazdı:

Zaman kaybı.

Evet böyle düşünüyorum ayrıca neden yazık?

Slightly Mad Studios ekibini nfs shift serilerinden biliyoruz. Shift oyununa bakarsak simcade diyebileceğim bir yarış oyunu daha çok arcade kısma yakın. Yarış oyunlarının diğer oyunlara göre zaten satışı düşük olur ea'de baktı tutmayınca oyun ekip ile yollarını ayırdı. Zaten ea gibi paragöz bir şirketin böyle bir yarış oyununa girişmesi hataydı.

Bağımsız bir ekip olarak ortada kalınca yeni bir yarış oyunu yapmak istediler. Bunun için oyun yapım aşamasındayken bizlerden bağış beklediler ve karşılığında bağışın değerine göre içerik vb veriyorlardı sanırsam o zaman. Yeterince bağış gelince oyun yapım aşamasını sürdürdü ve çıkışını yaptı. Ben denemiştim oyunu geliştirme aşamasında. Daha pistlerde texture bile yoktu piste çıktığımda. Sürdüğüm an sanki shift serisini sürüyorum hissine kapıldım. Dedim daha çok erken geliştirirler filan da oyun çıkınca da aynı sürüş olunca artık tamamiyle bu adamların simcade diyebileceğimiz türde yarış oyunu yaptıklarını kabul ettim. Çünkü ea'nın zorlamasıyla arcade yakın oyun yaptıklarını düşünüyordum(ticarı kaygılar).

İlk oyunu geliştirirken dediler bu oyuna sürekli içerik getireceğiz uzun ömürlü olacak tarzda cümleler kurdular. Ama daha oyun çıkalı 1 sene geçmeden 2.oyunu duyurmaları o bağış yapan destekleyen vb kişileri biraz salak yerine koymak gibi oldu. Yine de pek bir şey diyemiyorum ticari kaygılar yaşamaları oldukça normal.

2'nin incelemelerine filan baktım,izledim açıkcası bana sürüş olarak hiç farklı gelmedi.Zaten bir şeyi değiştirmelerini beklemiyordum yukarıda belirttiğim gibi simcade türünde oyun ve bu türde iyi işler yapıyorlar. Zaman kaybı dememenin nedeni bu türde oyunları pek sevmiyorum. Çünkü bu tarz oyunlar genellikle konsol için ve gamepad ile de rahat oynanabilirlik üzerine kuruluyor.

Netkar pro diye bir oyun vardı. Yapımcısı assetto corsa yı geliştiren kunos ekibiydi. Bu oyunu sürüşü şimdi assetto corsa nın aynısı diyebiliriz. Yeterince reklamı filan yapılamadığı için pek tutmadı. Sonra kunos assetto corsa'yı iyi pazarlayarak başarı elde etti. Dediğim gibi bu oyunun sürüşleri neredeyse aynı.

Image Space Incorporated ekibi var. : (bence genel olarak en iyi sim'i yapan ekip)

F1 2000,
F1 2001,
F1 2002,
F1 Challlenge 99-02
Rfactor,
Rfactor Pro( redbull kullanıyordu bir ara hala kullanıyor olabilir) ve
Rfactor 2

rf 2 el değiştirmesine ragmen oyunu isi yaptı diyebiliriz.

Simbin var. Yeni ismi Sector3 Studios

GT Legends
GTR 2
RACE 07
Raceroom

oyunları yaptılar. yazdığım oyunların ortak özellikleri sim tarafına daha yakın(Piyasa da hiçbir sim'in %100 olduğunu düşünmüyorum). Burdan çıkarım yaparsak Slightly Mad Studios un sim e yakın oyun yapmayacağı önceki oyunlarından belliydi. Tıpkı kunos,isi ve simbin in sime daha yakın oyun yapacağı gibi.

Özet olarak simcade diyebileceğim türde . Forza, GT serileriyle beraber project cars oldukça başarılı bir oyun diyebiliriz. Buna codemasters oyunlarınıda katabiliriz. Ama iş sim kısmına gelince ben o listeye koyamıyorum açıkcası.

“Project Cars 2 Türkiye” sayfasına dön