Special EventsPCars SE#2 Zakspeed @ Nurburgring SS 21.06.17

Project Cars Special Events

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

PCars SE#2 Zakspeed @ Nurburgring SS 21.06.17

Mesaj gönderen Zin »

Resim

Biliyoruz, herkes önümüzdeki çarşamba yarışılacak Sakitto Grand Prixe hazırlanıyor.
Bu yarıştan sonra ara vermek yok!

21 Haziran Çarşamba günü saat 22:00'de Nurburgring Short Circuit'de Ford Zakspeed Capri ile 50 tur atacağız. Yarışın ilk yarısı Hafif yağmurlu olacak. İkinci yarısı ise tamamen rastgele bir hava şartı olarak bizi bekliyor.
Yarışımız yaklaşık 1 saat sürecek. Yarış içi tarihi, yarış günü ile aynı ancak saat 08:00 de start alıyor olacak.

Yarışımıza katılmak için herhangi bir lisans sınırlaması yoktur. Ancak en az bir kere PCars yarışlarına bizimle birlikte katılmış olma zorunluluğu vardır. Eğer bizimle daha önce yarışmadıysanız ve bu etkinliğe katılmak istiyorsanız, Biz sizinle yarış tarihinden önceki bir günde beraber bir sürüş sergileyeceğiz. Sürüş stilinize (hızlı veya yavaş olmanız hiç önemli değil. Önemli olan temiz ve centilmence sürmeniz) göre sizi aramıza kabul ediyor olacağız.

- Yarış başlangıç süresini geciktirmeme adına mutlaka en geç saat 21:25'de TS'de olmaya çalışınız.

Genel Bilgilendirme:
Yapılacak olan Special Event #2 Zakspeed, SimracersTR bünyesinde Ceza, Lisans gibi faktörlere etki etmeyecek bir organizasyondur. Ancak alınacak sonuçlar PCars Şampiyonası'nı etkiler.

Team Speak Kullanımı:
Kesinlikle Teamspeak de bulunmak zorunluluğu vardır. Sitemizin server bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
viewtopic.php?f=2&t=420
TS'de bulunmayan arkadaşlara sunucu ismi ve şifresi verilmeyecektir! Yarışa dahil edilmeyeceklerdir!
Pilotlar, Yarış Brifing saati gelene kadar kendi aralarında diledikleri gibi sohbet edebilirler.
Bu saatten sonra çok gerek olmadığı sürece diğer pilotların dikkatini dağıtmamak adına sohbet minimum seviyesinde tutulmalıdır. Örnek: Pitten çıkıyorum, solumdan geçebilirsin vs.

Yarış Öncesi:
Tüm pilotların brifing başlamadan en geç 5 dakika önce TS ve Server'a girip araçlarını ve kullanmış oldukları donanımlarını test etmesi, yarışın zamanında başlaması açısından önem arz etmektedir.

Yarış içi Kuralları:
Araba yarışı oyunu gibi değil, Simülasyon olarak süreceğiz. Yani bir bakıma SimracersTR nin belirtmiş olduğu tüm kurallar

http://www.simracerstr.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=286
http://www.simracerstr.net/forum/app.php/rules

geçerlidir ve PCars hakem heyeti tarafından ceza uygulanır. Gerçekten agresif veya bu kuralları hiçe sayan bir pilot tespit edilirse ligimizden diskalifiye edilecektir.

Car Reset Tuşu: Genel olarak bu tuşu kullanmak yasaktır. Ancak aracınız ters takla atar veya kurtarılamayacak bir hal alırsa kullanabilirsiniz. Kullandığınız an bir kazaya sebep olursanız diskalifye edilirsiniz. Bu yüzden kullanamadan önce arkanızdaki trafiği mutlaka kontrol edin!

Bağlantı sorunları veya Kitlenme Durumları:
Project Cars'da yarış sırasında, internetinizden veya bilgisayarınızdan dolayı olayı terk etme durumunda kalırsanız, yarışa tekrar bağlanmak mümkün değildir. Yine aynı şekilde, sıralama turlarının bitmesine 3 dakika kala kopma yaşarsanız, servera geri giremezsiniz!
Ayrıca, Yarış dışı kaldıysanız veya özel sebeplerden dolayı yarış sırasında yarışı bırakmanız gerekirse, lütfen aracınızı pite çekiniz ve yarışın bitmesini pitte bekleyiniz. Sebebi yarış sonrasında replay dosyası save edilemiyor!

Yararlı Aplikasyonlar (Opsiyonel):
Crew Chief:
Yarış sırasında kaza riskini azaltmaya yarar, yarış hakkında size sesli olarak detaylı bilgiler verir.
Örnek: "sağında araç var", veya "2 turluk benzinin kaldı" gibi.

http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?38922-Crew-Chief-an-alternative-race-engineer-for-console-amp-PC

PCars Profiler:
İkinci bir monitörünüz var ise yüklemenizi tavsiye ederiz. Project Cars'ın arayüzünde göremediğiniz bir çok bilgiye yarış sırasında bu aplikasyondan bakabilirsiniz.
Örnek: Hasar aldınız, hangi bölge hasar aldı, yüzde kaç gibi.
http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?23284-pCARS-Profiler-(Telemetry-amp-Analysis)-PC-ONLY-v1-6

Lobi Ayarları:
Car Class: Ford Zakspeed Capri Gr5
Maximum Grid Size: 20

Sessions
Rolling Start: Manual Rolling Start*
Qualifying: 15 Dakika
Laps: 49+1

* = Manuel Formasyon Turu:
Kullanmış olduğumuz rolling start (formasyon turu) yöntemi, tamamen manueldir. Sim içersinden "evet" şeklinde seçmeyeceğiz. Project Cars'ın otomatik yapmış olduğu rolling start sistemini kullanmıyor olacağız.

- Yarış başladığında tüm araçlar hareket etmeden beklerler. Lider araç harekete geçtikten sonra, diğer araçlar onu tek sıra halinde takip ederler.
- Son viraja yaklaşıldığında, tüm araçlar formasyon sıralamasını bozmadan ikili sıraya girer. Sıralama sonucuna göre tek sayılar sol tarafa, çift sayılar sağ tarafa..
- Start çizgisine yaklaşırken lider pilot, Teamspeak'den duyulabilir şekilde herkesten hazır olmasını ister. Kendi aracı Start çizgisine girdiği anda "Green Green Green" diyerek yarışı başlatır.

Formasyon Turu için diğer önemli Açıklamalar.

- Formasyon turu saate 80km yi geçmeyecek şekilde turlanır.
- Formasyon turu sırasında, aracınız pole position çizgisinde kalır, geç hareket eder ve diğer tüm araçlar sizi geçerse, en arka sıraya geçmek zorundasınız.
- Formasyon turu sırasında aracınız spin atarsa, yerinizi kaybedersiniz. Tüm araçların sizi geçmesini bekleyip, en arka sıraya geçmek zorundasınız.
- Formasyon turunun amacı öncelikle lastiklerini ısınmasını sağlamak olduğundan tek sıra halindeyken bunu yapabilirsiniz. İkili düzene geçtikten sonra lastik ısıtmak için aracınızı sağa sola savurmak yasaktır.
- Formasyon Turu sırasında Team speak üzerinden gereksiz kafa karıştırıcı konuşmak yasaktır.

Conditions
Date Type: 21.06.2017
Starting Time: 08:00
Time Progression: 1x
Weather: light rain + random
Weather Progression: Sync-to-race

Restrictions
Force Interior View: No
Force Manual Gears: No
Force Realistic Driving Aids: Yes
Force Default Setups: No
Mandatory pit-stop: Yes**

** Zorunlu Pit stop= Sim içinden bu özelliği "Evet" olarak seçmeyeceğiz. Ancak tüm pilotlar en az bir kez pite girmek ve 4 lastiğini değiştirmek zorundadırlar. Aksi halde diskalifiye edilirler. Benzin veya hasar tamiri yapmak opsiyoneldir. Zorunluluk yoktur.

Damage: Full Damage
Mechanical Failures: Yes
Tyre Wear: Real
Fuel Usage: Real
Auto Start Engine: Yes

Others:
Flags & Penalties: Yes
Allow Ghosted Vehicles: No

Yarış Formatı:
Yarış Günü: 21 Haziran 2017 Çarşamba
21:00 - Opsiyonel Antrenman
21:30 - Yarış Brifing
21:45 - Qualifying
22:00 - Yarış Başlangıç (Yarış süresi: ortalama 60 dk )

Livery Seçimi:
Yarış saatinden 24 saat öncesine kadar bir livery seçmek durumunda ve bu başlık altında paylaşmak durumundasınız. Aynı Liveriyi ilk seçen kapar!

Katılım için: Tüm kuralları okudum ve belirtilen tarih ve saatte hazır olacağım şeklinde bir beyan ile seçmiş olduğunuz livery isim ve nosunu belirtmeniz yeterli.

Katılan Pilotlar:
@TR-U Furkan Dadaş Livery: Actoil #17
@blade036 Livery:
@oXideX Livery: Acesits #7
@schumacher Livery:
@COJ Livery: #21
@TR-U HAYALET Livery: Olivera Solutions #5
@okufa Livery:
@ZaferDerelioğlu Livery:
Katılamayacak Pilotlar:
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Re: PCars SE#2 Zakspeed @ Nurburgring SS 21.06.17

Mesaj gönderen Zin »

Kuralları okudum ve Yarış günü orada olacağım.
Livery: Bersmann Motorsport #35
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
TR-U Furkan Dadaş
Ad: Furkan Mustafa
Has thanked: 2 time
Been thanked: 4 time
İletişim:

Mesaj gönderen TR-U Furkan Dadaş »

Kuralları okudum ve yarış günü orada olacağım.
Livery: Actoil #17Resim

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

Yarışa katılıcam, livery sonra bildireyim.
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

Kuralları okudum ve yarışa katılacağım.
Livery: Acesits #7
Resim
Kullanıcı avatarı
schumacher
Ad: MSC
Has thanked: 35 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen schumacher »

Yarışa katılıcam, livery sonra bildireyim

Hakan abim valla cok güzel etkinlikler bunlar, elimden geldiğince katılmaya calısıyorum keske biraz pist üzerinde vakit gecirme imkanım olsa daha rekabetci yarıslarda cıkartacagım ama malesef olmuyor. ama sonuncuda olacagımı bilsemde sizinle 50 tur atmak cok zevkli ve eğlenceli olacak.

@Zin
Resim
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Kuralları okudum kabul ediyorum.

#21 Resim
TR-U HAYALET
Ad: Uğur

Mesaj gönderen TR-U HAYALET »

Kuralları okudum kabul ediyorum.

Olivera Solutions #5

Resim
En son TR-U HAYALET tarafından 16 Haz 2017, 23:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Mesaj gönderen okufa »

Kuralları okudum. Yarışa katılacağım.
Livery daha sonra belirteceğim.

TR-U HAYALET yazdı:Kuralları okudum kabul ediyorum.

ACESITS #7

[![image](https://i.hizliresim.com/XXoBa5.jpg)]

Uğur kardeşim seçtiğin livery daha önce alınmış. Başka bir livery seçersen memnun oluruz.
Kullanıcı avatarı
Faruk Akgül
Ad: Faruk Akgül
Has thanked: 47 time
Been thanked: 9 time

Mesaj gönderen Faruk Akgül »

AAAhhhhh ah muhteşem bir yarış ve ben yine yokum. Resmen gençliğimi yaşayamadan yaşlanıyorum. Nedir bu be sanki kötü bir şey istiyoruz. Şu hayatta bi yarış istemek çok mu?

“Special Events” sayfasına dön