İtiraz Odası2.Sezon | Formula A | 2. Yarış Spa

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Re: 2.Sezon | Formula A | 2. Yarış Spa

Mesaj gönderen okufa »

Echnaton yazdı:Bu arada dikkat dağıtmaktan bahsediyoruz, haklısınız... ancak şu var ki son yarışta, yarış süresince, 50 dakikadan fazla bir zaman boyunca kulaklıktan canlı yayın anlatımını ve bütün olan biteni, arada heyecan seslerini (biri birini solladı, aman allahım orada pist dışına çıkış var, heyecanlı konuşmalar vs.) kulaklıktan maruz kaldık, bu dikkat dağıtmıyor mu? Bunun farkında değiliz de 40 saniyeye mi takıldık? Lütfen siz de benim sözlerimi pozitif olarak algılayınız... Teşekkürlerimle...

Son yarışta ve diğer canlı yayın olan yarışlarda ts üzerinden yarışı anlatanları sessize alınması hakkında bilgi paylaşıldı. Sanırım orayı kaçırmışsın çünkü biz yarış bitene kadar hiçbir şey duymadık :)
Şimdiye kadarki yarışlarda karşılaştığımız bir durum olamadığı için bu bilgi paylaşıldı, konunun uzamasına hiç gerek yok.

EmreDFace yazdı: Teamspeak de olmak bir zorunluluk değilki , girmezsin olur biter.Ben bu zamana kadar hiç bir yarışımda teamspeak kullanmadım ve çok gereksiz buluyorum.

Ligimizde kesinlikle Teamspeak de bulunmak zorunluluğu vardır. Birçok durumda kazaları önleme ve özellikle geçişlerde yararlı olmuştur.
Echnaton
Ad: Çetin Budak
Has thanked: 21 time
Been thanked: 23 time

Mesaj gönderen Echnaton »

acemilik işte yavaş yavaş öğreniyoruz dostum.....
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

@echnaton Çetin Abi sanırım yarış öncesi teamspeak'te Hakan Abi'nin yaptığı duyuruyu duymamışsın. Yarış boyunca tam da senin dediğin gibi dikkat dağıtıcı olacağı için, sıralama turlarına başlarken yarışmacılar olarak sunucuları teamspeak'ten mute ediyoruz. Artık standart sürecimizin bir parçası haline geldi diyebiliriz hatta bu uygulama.

Öte yandan ligimiz için teamspeak'in bir zorunluluk olmasını doğru buluyorum. Yarış içinde kaza ve temasların minimuma indirilmesi için pilotlar arasında anlık iletişimi sağlaması ve nadiren de olsa gerekli yerlerde yarış yöneticilerinin müdahalelerine imkan tanıması bakımında teamspeak'in fazlasıyla yararlı olduğunu düşünüyorum. Yarışan ekibin kendi arasındaki tanışıklığı artırması ve böylece etkinlikleri daha keyifli hale getirmesi de başka bir yönü.
Kilitli

“İtiraz Odası” sayfasına dön