İtiraz Odası2.Sezon | Formula A | 2. Yarış Spa

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

2.Sezon | Formula A | 2. Yarış Spa

Mesaj gönderen blade036 »

Spa Cezaları:

1.tur 2.viraj:
Zafer Uyarı (Kontrolsüz Giriş)
Semih Uyarı (Kontrolsüz Giriş)

1.tur 2.viraj: Ali & Barış
Ali'ye 2.dereceden 35 sn ceza uygulanmıştır (Frenaj kaçırma ve öndeki araca ağır hasar verecek şekilde çarpma)

1.tur 2.viraj: Fatih K. & Barış
Fatih'e 4.dereceden 10 sn ceza uygulanmıştır (Kontrolsüz Çıkış, hafif hasarlı temas) cezası sonraki yarış 2 sıra geriden başlama şeklinde güncellenmiştir

Çetin'e 10 sn ceza uygulanmıştır, cezası sonraki yarış 2 sıra geriden başlama şeklinde güncellenmiştir (Arka düzlük sonrası şikanda kontrolsüz araç, bu tarz durumlarda araç piste çekilmelidir. Bug'a girildiği için cezada indirim uygulanmıştır)

Tahir'e 5 sn ceza uygulanmıştır, cezası sonraki yarış 1 sıra geriden başlama şeklinde güncellenmiştir (Düzlükte yarış çizgisinde 3 teker ile yavaş seyretmek, kazaya sebebiyet vermek)

Zafer & Fatih Ç. (Replay 15.25 sn)
Fatih Ç.'a 3.dereceden 20 sn ceza uygulanmıştır, cezası sonraki yarış 4 sıra geriden başlama şeklinde güncellenmiştir (Frenaj kaçırma ve öndeki araca 2.dereceden hasar verecek şekilde çarpma)

Özkan & Fatih Ç. (Replay 15.57 sn)
Fatih Ç. uyarı almıştır.

Fatih Ç. & Hakan $ Fatih K. (Replay 48.40 sn)
Yarış kazası olarak değerlendirilmiştir.
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Re: 2.Sezon | Formula A | 2. Yarış Spa

Mesaj gönderen Vince »

hakem ekibi sağlam. yarışta nasıl olsa kimse görmez diye düşünüp başka araçlara çelme takmaya kalkmamak lazım :)
Echnaton
Ad: Çetin Budak
Has thanked: 21 time
Been thanked: 23 time

Mesaj gönderen Echnaton »

Bu oyunun bug'larına bazen anlam veremiyorum... Tam pit girişine çok yakın lastiğim koptu, pist dışında duvar dibinden üç lastik 20 metre seyrettim, pit girişine ulaştırabildim aracı. Araç pit'e giriş yapacağı sırada beni birden pit girişinin önündeki şikanın tam ortasına attı ve araç deli danalar gibi dönmeye başladı :))) Hiç bir kontrolü bende değildi o sırada... Sanırım o dönme anında bir araç bana çarpmış olabilir tam hatırlamıyorum, 3 araba peşpeşe gelmişti çünkü. Tam o an yönetimin de uyarısıyla retired oldum. Replay dosyası almama bile izin vermedi oyun...
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

Dogrudur abi oyununbu sekilde bazi buglari var gülü seven dikenine katlanir misali oyunu oynamaya devam ediyoruz. Zaten senin kontrolun disinda bir durum aramizda hic kimse isteyerk kimseyi bu sekilde tehlikeye sokacak hareketler yapmaz. Senin sag duyunun farkindayiz. İns.birdaha kimsenin basina gelmez.
Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen fcaglayan »

Hakem heyetinden biri gelirken ambulans misali kenara çekip bekliycem :D
Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
ZaferDerelioğlu
Ad: Zafer
Has thanked: 158 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen ZaferDerelioğlu »

Echnaton yazdı:Bu oyunun bug'larına bazen anlam veremiyorum... Tam pit girişine çok yakın lastiğim koptu, pist dışında duvar dibinden üç lastik 20 metre seyrettim, pit girişine ulaştırabildim aracı. Araç pit'e giriş yapacağı sırada beni birden pit girişinin önündeki şikanın tam ortasına attı ve araç deli danalar gibi dönmeye başladı :))) Hiç bir kontrolü bende değildi o sırada... Sanırım o dönme anında bir araç bana çarpmış olabilir tam hatırlamıyorum, 3 araba peşpeşe gelmişti çünkü. Tam o an yönetimin de uyarısıyla retired oldum. Replay dosyası almama bile izin vermedi oyun...

Çok geçmiş olsun abi tekrardan, benim başıma hiç gelmedi ancak bu tür talihsizlikler olabiliyor malesef.
Hakemler olarak bunu göz önünde bulundurduk, bu tür durumlarda acilen retired olmaktan başka seçenek yok.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ZaferDerelioğlu
Ad: Zafer
Has thanked: 158 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen ZaferDerelioğlu »

fcaglayan yazdı:Hakem heyetinden biri gelirken ambulans misali kenara çekip bekliycem :D

Sınıflandırma yapmayalım da, tur bindirmeler sırasında biraz daha dikkatli olmalıyız. O an yarış bitebilirdi de.
Formula 1 ekstra dikkat istiyor bunu göz ardı etmeden hareket etmek lazım.
Unutmayın cezalar gönüllü 4 hakem tarafından defalarca izlenerek karara bağlanıyor.
Kazaya karışan hakemlerinde kararda etkisi yoktur.
Cezalar nedenleriyle yazılıyor ki özellikle yeni arkadaşlarımız içinde öğretici olsun.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
fcaglayan

Şakasına demiştim. Geçen TS üzerinden birisi de "hakemle yaptığım kazadan en yüksek cezayı aldım hakemle kaza yapmayın" gibi aynı şakayı yapmışdı da benim cezayı da en yüksek görünce o geldi aklıma :)
Yoksa bu yarış vukuat açısından en yüksek cezayı hakeden benim sanırım o konuda şüphem yok :))
Ben Fatih Kürşat a ağır hasır verdiğim için asıl cezayı oradan bekliyordum, seninle olan kazamız hafifti ama mavi bayrak durumu var tabi aldığım 20 sn yerince bir ceza farkındayım :'(

Yalnız "Özkan & Fatih Ç. (Replay 15.57 sn) Fatih Ç. uyarı almıştır. " Buradaki uyarı neden bana kesilmiş o kısmını anlamadım.
Tamam mavi bayrak durumu var ama birincisi TS den özkan şurandan geçiyorum vs uyarıda bulunmadı. İkincisi ben aynadan farkettim yarış çizgisini terk ettim ve ağırlaştım geçsin diye o da yarış çizgisi dışından geçmeye kalktı bunu farkedince yarış çizgisine dönmeye kalktım o da yol verdiğimi farkedince yarış çizgisine geçmeye çalıştı :)) sonuç olarak TS üzerinden konuşulmadığı için ve yarış çizgisi dışından geçmeye çalıştığı için anlaşmazlık oldu. ama kurala uygun bir şekilde yarış çizgisini terk eden bendim.

Bir de 4 sıra geriden başlama olayını anlamadım DNF den kaynaklı mı oluyor o? Kimse kendi kendine DNF olmak istemez ki :)
Neye göre 1-2-4 sıra geriden başlanıyor o kısmı ceza tablosunda net değil.
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

fcaglayan yazdı:Bir de 4 sıra geriden başlama olayını anlamadım DNF den kaynaklı mı oluyor o? Kimse kendi kendine DNF olmak istemez ki :)

Ceza takvimi 6f maddesi, ceza seviyesine göre sıralama değişmektedir.
Kullanıcı avatarı
fcaglayan

blade036 yazdı:
fcaglayan yazdı:Bir de 4 sıra geriden başlama olayını anlamadım DNF den kaynaklı mı oluyor o? Kimse kendi kendine DNF olmak istemez ki :)

Ceza takvimi 6f maddesi, ceza seviyesine göre sıralama değişmektedir.

Yok Onu gördüm, zaten DNF olduğumuz için mi geriden başlıyoruz diye sormuştum ama anlamadığım 2-10 sıra geriden başlama neye göre değişiyor o kısmını anlamadım.
Mesela ben de Tahir de tekeri kopardık ve pit e gitmeye çalışırken motor dayanmadı. Ben zaten son düzlükte koparmıştım (yani pistin 3.kısmı) ve çimden gittim.
Tahir ilk çeyreğinde kopardı ve yarış çizgisinden gitti. Neden ona 1 sıra geriden bana 4 sıra geriden cezası onu anlamadım.
Kilitli

“İtiraz Odası” sayfasına dön