SimRacesTR Akademi Sezon 4 (Newbie CUP)9. Yarış Montreal 01.Ağustos.2017

Moderatör: Moderatörler

peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Re: 9. Yarış Montreal 01.Ağustos.2017

Mesaj gönderen peez »

Aranel Ciryatan yazdı:Son yarışında bende ciddi kapışmaya sahne olacağını düşünüyorum. Keza 2. hala belli değil :D

Bu arada yayını izledim, şunu söylemek istiyorum Assetto Corsa nin fren telemetrisi bozuk, tam güç fren yapmıyordum tabi ki, fakat ayak ucuyla bile dokununca tam güç gibi gösteriyor :D, hani canlı kullanırken değil de, Replaylerde ve başkasının arabasını izlerken şaşırıyor öyle. Ayrıca gerçek hayattaki videolarda da fren telemetrisi hep bozuktur, F1 videolarında da çalışmaz o fren kısmı. Bir zorluğu var demek ki :D
Barış Karasakız
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Benim için Akademi sezonu misyonu tamamlandı gibi görünüyor. 5 ay önce aranıza katıldığımda ilk yarıştığım endurance yarışında tek amacım aracı pist üstünde tutmak ve tur bindiren araçlara zorluk çıkartmamaktı.

Akademi 3. sezondaki amacım düzenli puan almak ve yarışları tamamlamaktı. Sezon sonunda yarışları orta sıralarda tamamlyabileceğimi kendime kanıtladım.

Akademi 4. sezonuna bir sonraki seviyeye çıkma hedefiyle başladım. Tüm yarışları ilk 5 te bitirdim. Daha önce bahsettiğim gibi ilk 5 teki yarış kazanamayan tek pilottum. Son yarışta bunu da başardım. Benim için büyük bir ödül oldu yarış galibiyeti ve sezon ikinciliği.

Ali Şenol ve Furkan Özcan' a setup ve yarış çizgileri konusunda verdikleri destekler için teşekkür ederim. Son iki yarışta Furkan' ve Mert' in önceki sezon replaylerini izlemem yarış çizgimi ve virajlara giriş anlayışımı değiştirmem açısından çok önemli katkılar sağladı bana.

Barış ve Ali Göçmen' i de tebrik ederim. Çok güzel bir mücadeleydi. Sezon içinde birbirimizi kovaladığımız zamanlar da oldu. Centilmence ve sıkı mücadeleler için kendilerine teşekkür ederim. Kaçırdıkları yarışlar olmasa büyük ihtimalle ilk 3'te olamayacaktım. Bunun farkındayım.

Fatih Coşkun, Çağatay Korkmaz, Mehmet Akif Ersoy, Onur Süzen' de yeterince hazırlanabildiklerinde hızlı olan pilotlardı. Hazırlandıkları yarışlarda güzel sonuçlar yakaladılar. Tebrik ederim.

Özgür Özgenlik Geçen sezondan bu sezona benimle birlikte geçiş yapan pilot. Ali Şenol' u sezon başında iyi zorlasa da sonrasında yarışlara katılımda sorunlar yaşadı. Büyük ihtimalle tüm yarışlara katılsa ilk 3'te bitirebilecek bir diğer pilot da kendisiydi. Kendisini tebrik ederim.

Bunun dışında düzenli olarak Yarışlara katılan Atabey Güneç, Fatih Çağlayan, Tahir Şanlı ' yı tebrik ederim. benim yaptığım gibi önceki sezon replay lerini izleyerek hızlı pilotların çizgilerini analiz edebilirler. Gerçekten gelişime katkısı oluyor.

Son olarak Reşat Erarslan Saf hız olarak special eventlerde yakın olduğum bir pilot. O da devam problemleri yaşadı. Yeterince hazırlanabildiğinde iyi sonuçlar alabilecek bir pilottu. Umarım sonraki yarışlarda tekrar mücadele edebiliriz.

Sezon boyunca gördüğüm noktalara kısaca değindim. Umarım ukalalık olarak anlaşılmaz. Ben tüm rakiplerimi Sezon boyunca analiz etmeye ve onlar hakkında fikir sahibi olmaya çalıştım. Burada da çıkarımlarımı dile getirmiş olayım.

Yarışa gelirsek Son yarışa çok ihtimalli bir şekilde gireceğimiz kesinleşince elimden geleni yapmam gerektiğine karar verdim. Geçtiğimiz hafta boyunca neredeyse her gün server a girip hazırlandım. Son gün medium lastiklerin 15 tur dayandığını görünce iki stintimi de medium lastikle atabileceğimi düşündüm. Yarış için iki setup ım vardı. Hard-med ve Med-med şeklinde iki setuptan ikincisine son anda karar verdim. Yarışta doğru sonuç olduğunu gördüm. Çünkü Medlerle zorlamadan gittiğimde bile Hardlarla zorladığımda attığım derecelere yakın gidebiliyordum. Spin atmamanın, hata yapmamanın yarışın anahtarı olduğunu düşündüğüm için Med-Med stratejisi ile yarışa başladım.

Sunucularımıza cevaben Araç kesiciye girse de hızlanmaya devam ediyor. Zaten atılan turlara bakınca 229 km lik setup ile en yüksek sürate ulaşan setuplardan birine sahiptim. Bu şekilde her tur maksimum sürate çıkabildim. Aracın motoru zayıf olduğu için son dişliyi biraz artırsam belki araç takibinde 232-233 km leri görebilirdim. Ancak bunun bedelini diğer tüm turlarda 226-227 km hızlara ulaşarak ödeyecektim. Önceki yarışlarda araların açıldığını ve sürekli araç takibi yapmayacağımı ön görerek bu dişli setinde karar kıldım.

İlk viraja temkinli girerek Ali şenol' un beni geçmesine engel olamadım. Sonraki turlarda sakin kalmaya çalışarak takibi sürdürdüm. ve Ali' nin hatası sonrası geçiş şansını yakaladım. Ardından tur başına yarım saniye kadar iyi dereceler elde ederek farkı belli bir seviyede açmayı başardım. Med lastiklerin 15 tur yeteceğinden emin olmak için 13. turdan itibaren lastik koruma moduna geçtim. Rakiplerimin hard lastiğe geçtiklerini görünce tur derecelerinin düşeceğini biliyordum. 15. turda pite girdikten sonra lastik koruma modunda sürmeye devam ettim. Yarış sonuna kadar potansiyelimden 1.5 saniye civarında yavaş turlar attım. Sürekli zorlasam korktuğum spinin gelmesinden korkuyordum. Bu sebeple zorlamadım. İlk yarış galibiyeti ve şampiyona ikinciliğini kaybetmem bir spine bakıyordu.

Neyse ki bir sorun yaşamadan bitişe ulaştım. Tatuus araçlarının korna sesini de deneyimlemiş olduk:) Benim için çok önemli bir başarı bu. İlk yarış galibiyeti ve şampiyona ikinciliği tarif edilemez mutluluk benim için.

Sonraki newbie sezonuna çocukluk arkadaşım da katılacak. Yıllarca birlikte offline yarıştık. Onun da ilk deneyimi olacak. Saf hız olarak benden hızlı olduğunu düşünüyorum. Umarım keyifli bir şampiyona olur.

Sonraki yarışlar ve şampiyonalarda görüşmek üzere. Simracerstr ailesine bana bu güzel duyguları yaşattığı için çok teşekkür ederim.
En son Frtsan tarafından 02 Ağu 2017, 10:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Arkadaşlar çok güzel bir sezonu geride bıraktık. Keşke kayıt olan her arkadaşımız katılsaydı ve daha fazla çekişmeler olsaydı ama maalesef ciddi devamsızlık sıkıntıları var bu simülasyon işinde.

Sizlerin bu güzel yarış sonrası yorumlarını okudukça duygulanıyorum. Cidden güzel bir topluluk oluşturduğumuzu görüyorum. İnşallah hep beraber daha nice turnuvalar ve liglerde beraber olacağız.

Bundan 2 yıl kadar önce Forum Donanım Haber'de Assetto Corsa başlığına o ilk mesaj sonrası buralara gelmiş olmak bana çok gurur veriyor.

Hepinize çok teşekkürler ve tebrikler.

İşte o ilk mesaj :)

Resim
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

Düzenli katılım gösteren arkadaşları tebrik ederim. Fırat'ı ayrı tebrik ediyorum yazısını bir solukta okudum, benim de canım cekti böyle bir hikayeyi umarım yeni düzenimi kurduğumda tekrar aranıza döneceğim. Yöneticilere de ayrı bir teşekkür bırakıyorum her fırsat bulduğumda yaptığım gibi, ellerinize sağlık.
Resim
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Yarışımızda ceza olmadığı için lisanslar ve puanlar güncellenmiştir.
The World is Mine!
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Aranel Ciryatan yazdı:Yarışımızda ceza olmadığı için lisanslar ve puanlar güncellenmiştir.

O lisanslara nereden bakacağız acaba ? Hangi kategori olduğuna falan ya da lisans puanlarını ?
Barış Karasakız
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…