2019-2020 GT Masters LigiERTELENEN BRANDS HATCH YARIŞI HANGİ GÜN OLSUN

Moderatör: Moderatörler

ERTELENEN BRANDS HATCH YARIŞI HANGİ GÜN OLSUN

Anket 27 Oca 2020, 01:47 tarihinde bitecek

27 OCAK PAZARTESİ
11
33%
29 OCAK ÇARŞAMBA
0
Oy yok
30 OCAK Perşembe
17
52%
06 Şubat Perşembe (Takvim ötelensin)
5
15%

Toplam oy: 33
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

ERTELENEN BRANDS HATCH YARIŞI HANGİ GÜN OLSUN

Mesaj gönderen Boundless »

Brands Hatch yarışını herkesin setupları hazırken sıcağı sıcağına ertelemeden yapmak istiyoruz. Bunun içinde çoğunluğa uygun olan bir gün belirleyip en az kayıpla hafta içersinde belirlenen güne beraber karar verelim.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Re: ERTELENEN BRANDS HATCH YARIŞI HANGİ GÜN OLSUN

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Ben bu yarışın açıkçası direkt Silverstone'a kaydırılması taraftarıyım. Tamam, kabul ediyorum zaten herkes hazırlanmış ve ısınmış durumda yarışa. Her şey hazır. Fakat gün içindeki tüm planlarını, hatta haftalık planlarını yarış takvimine göre yapan bir insanım. Çoğu kişi de iş sahibi olduğundan böyle yapıyor. Direkt Silversone yarışının yerine geçsin ve tüm takvim 2 hafta kaymış olsun.

Eğer böyle bir uygulama mümkün değilse ben yarışın normal zamanında bitmesi gerektiği taraftarıyım. Yani yarım saat geçtikten sonra tekrar benzer bir problem yaşandığında ben yarışın tekrar başlatılıp gecenin bir vaktine kadar koşulmasını istemiyorum. Sadece benim için değil o gün için vardiyası olabilecek arkadaşlar da var. Ufuk mesela o durumdaydı en son bildiğime göre. Bunun gibi faktörleri de düşünüp bir karar almamız gerektiği görüşündeyim. Zaten Silverstone yarışının tarihi belli olduğu ve herkes de planını ona göre yapacağı için böyle arkadaşların mağdur olmaması adına ben herkesi biraz daha kolektif düşünmeye davet ediyorum. Sadece "ben o gün müsaitim, hazırlıklarım da tamam o gün aradan çıksın" düşüncesinde bence olmamalıyız.
Kullanıcı avatarı
Ersin Pinar
Ad: Ersin Pinar
Has thanked: 27 time
Been thanked: 40 time

Mesaj gönderen Ersin Pinar »

Merhaba Arkadaslar
Benim icin Fark etmez hangi Tarih tercih ediliyorsa ozaman gelirim Tabiiki ogünde vaktim olcak olursa ;)

Selamlar Ersin
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Ayrıca tekrar gündeme getirmek istiyorum drop week olayını. En azından böyle sürpriz şeylerde gerçekten insanlar tamamen kendi dışındaki nedenlerden dolayı puan kaybı yaşamamalılar. Ben 1 yarışlık drop week taraftarıyım. Başta söylediğim 2 belki fazla ama bu tür durumlar için gayet ideal drop week.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Geri bildirim için teşekkür ederiz. Farklı fikri olan veya aynı görüşte olan kişilerde fikirlerini belirtirse ortak bir nokta bulup ona göre ayarlayabiliriz
Kullanıcı avatarı
Savaş Ünal
Ad: Savaş Ünal
Has thanked: 6 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen Savaş Ünal »

bu tarz durumlarda kurallara öneri olarak eklenebilecek madde şöyle olabilir; sunucu vb. gibi bağlantı sorunlarından kaynaklanan durumlarda, yarış 24 saat sonra tüm seanslarıyla birlikte tekrar düzenlenir.

yarışın üstünden bir kaç gün geçerse konsantrasyon kaybına neden olur. (geçmişte bu tarz organizasyonları bizzat yürüttüğüm için tecrübeliyim) furkan'ın önerdiği de gayet makul. sorun olduysa, bir sonraki yarışa da odaklanılabilir.. (takvim 2 hafta kaymış olur) oyuncular bilir ki; yarış, ya 24 saat sonra tekrar yapılacak, ya da bir sonraki yarışa odaklanılıcak.
En son Savaş Ünal tarafından 25 Oca 2020, 16:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
tuyun
Ad: Serkan Türker
Has thanked: 4 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen tuyun »

ben de takvimin kaydırılmasından yanayım. kendi adıma benim için problem bulunmuyor ama yarışa katılıp da bu iki tarihin de uymadığı birileri varsa haksızlık olur. herkesin oluru varsa ancak bu tarihlerden birinde yapılmalı.
umitybekar
Ad: Ümit Bekar
Has thanked: 3 time
Been thanked: 9 time

Mesaj gönderen umitybekar »

Açıkçası bence şöyle bir çözüm adilane olur. Yarışın Silverstone tarihine kayıp takvim uzamasın isteniyorsa da yarışlardan birinin düşürülmesi.

Ben lige katılabilmek için Perşembe olan dersimi Salı'ya aldım mesela. Dersim Perşembe olduğu için ilk yarışı kaçırmıştım. Lig takvimi önceden açıklanıyor. Günleri belirleniyor. Biz de ona göre program yapıyoruz. Ve biliyoruz ki yarış günleri "PERŞEMBE" olacak. Gün uygunluğu için diyoruz ki hatta ben katılabilirim ya da katılamam.

Açıklanmış takvimde, sabitlenmiş günlerde server sebebiyle olan bir sıkıntının gününü herhangi bir güne almak bence yanlış bir hamle. Ödül değil derdim. Hedefim de değil zaten. Ancak ben bu yarışa katılabilmek için 2 hafta test yaptım kendi özelimden zaman ayırıp. Şimdi bu yarışı hangi gün yapalım, bunun için de anket yapalım demek bence yanlış bir yol. Takvim belli, günler belli. İhtimaller belli:

1- Yarış Silverstone haftasına kayar ve takvim 2 hafta uzar.
2- Yarış Silverstone haftasına kayar ve takvimden bir pist düşürülür. Lig olması gereken zamanda tamamlanır.
3- Brands Hatch ilerleyen dönemde bir Perşembe'ye alınır, bu sayede insanlar arka arkaya 3 yarış yapmak zorunda kalsa bile programını ayarlayabilir.

Bunun dışındaki günler o ya da bu şekilde birilerine haksızlık olur bence. Drop week'in önemi de tartışılabilir ancak şu anki dert Drop Week'ten bir tık ayrışıyor bence. 2 hafta harcanan emeğin bu sebeple gitmesi hoş olmaz. Monza'da yarışamayacağımı bilmeme rağmen takım için test yaptım mesela. Çünkü zaten plan belli, olacaklar belliydi. Harcadığım emek ve neye hizmet ettiği belliydi. Arada önemli bir fark var.

Umarım dikkate alınır ve üzerine düşünülür. Acil reaksiyon vermektense aklı selim düşünüp kararlaştırılır.

Sevgiler.
Kullanıcı avatarı
Ersin Pinar
Ad: Ersin Pinar
Has thanked: 27 time
Been thanked: 40 time

Mesaj gönderen Ersin Pinar »

Tamam diyelimki Brands Hatch sezon sonunda eklenecek yani Barcelonadan sonra .Barcelona yarisi 1.05.2020 de sürülecek 2 hafta sonra 28.05.2020 Brands Hatch yarisi baslicak ya o günde bir kac kisi Izine ayrilmis olsa yada digelim birincilen 2 arasinda 2 puan fark var ama ikisinde biri senelik izinine ayrilmak zorunda kaldiysa ne olacak?
Sezon baslangicta herkes Terminleri görmüstür aramizda bir kac Kisi ona göre izinini ayarladiysa ama sezon sonuna bir yaris eklendiyse onlari Cezalandiryorsun gibi oluyor öyle degilmi?

Bilmem anlata bildimmi :roll:
Kullanıcı avatarı
İsmail Güneysu
Ad: Kapo
Has thanked: 7 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen İsmail Güneysu »

Ligde yarış günleri Perşembe olarak belirlendi o halde neden bu yarışı aceleyle Pazartesi gününe alıyoruz? Neden Perşembe yapmıyoruz? Seçeneklerde Perşembe olmaması çok tuhaf. Mesela benim bugün ve yarın yarışım var. Pazartesi yarış olacağını bilseydim bunlardan birine katılmazdım. Bence en mantıklı çözüm yarış günü olarak belirlenen Perşembe günü yapılması. Ben bir şekilde bu yarışa katılmaya çalışırım ama eğer katılamayacak biri olursa bu adaletsizlik olur

“2019-2020 GT Masters Ligi” sayfasına dön