2016 Newbie CUPMazda MX-5 Cup (Newbie Cup) Lisans Ligi

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
macityusuff
Ad: Yusuf Macit
Has thanked: 31 time
Been thanked: 39 time

Re: Mazda MX-5 Cup (Newbie Cup) Lisans Ligi

Mesaj gönderen macityusuff »

Selamlar, sıralama listesini takip ettikçe yarışların zevkli ve çekişmeli geçeceğine daha da yürekten inanıyorum. Araçlar Fixed Setup olacak ve lastik basınçları dışında bir ayar yapamayacağımızı okudum, bu durumda çok özel olmayacaksa Vallelunga Club'da 0.55 gören ve paylaşmak isterlerse pilotlar hangi hava basıncını tercih ediyorlar paylaşabilirler mi? Sunucuda 350 küsür tur attım 4 tane %100 zorlukta çevrimdışı yarış tamamladım ama 0.55i bir türlü göremedim en iyi attığım tur arka + on 24psi ile 56.3?? idi. Altına bir türlü inemedim, sorunun gamepadde veya lastiklerde olduğunu düşünmeye başladım. Bilgi paylaşılmasa bile genellikle hangi vakitlerde sunucuda antrenman yaptığınızı yazabilirseniz ona göre gelip izleyebilirim de belki kotu bir yarış çizgisi izliyorumdur, fren yapmayı bilmiyorumdur. Birçok etken var ama hızlanmayı gerçekten istiyorum... :( eforumun, sarf ettiğim çabanın karşılığını istiyorum.
Lost But Won
Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Mesaj gönderen op7ic »

macityusuff yazdı:Selamlar, sıralama listesini takip ettikçe yarışların zevkli ve çekişmeli geçeceğine daha da yürekten inanıyorum. Araçlar Fixed Setup olacak ve lastik basınçları dışında bir ayar yapamayacağımızı okudum, bu durumda çok özel olmayacaksa Vallelunga Club'da 0.55 gören ve paylaşmak isterlerse pilotlar hangi hava basıncını tercih ediyorlar paylaşabilirler mi? Sunucuda 350 küsür tur attım 4 tane %100 zorlukta çevrimdışı yarış tamamladım ama 0.55i bir türlü göremedim en iyi attığım tur arka + on 24psi ile 56.3?? idi. Altına bir türlü inemedim, sorunun gamepadde veya lastiklerde olduğunu düşünmeye başladım. Bilgi paylaşılmasa bile genellikle hangi vakitlerde sunucuda antrenman yaptığınızı yazabilirseniz ona göre gelip izleyebilirim de belki kotu bir yarış çizgisi izliyorumdur, fren yapmayı bilmiyorumdur. Birçok etken var ama hızlanmayı gerçekten istiyorum... :( eforumun, sarf ettiğim çabanın karşılığını istiyorum.

elinde gerekli olan herşey var bu siteden birisi bir video paylaşmış bunu izleyip fren noktalarını ve vites zamanlanası ve virajı nasıl bir kavisle aldığını ezberlemen gerek ayrıca evet gittiği çizgide önem taşıyor geri kalanı için içgüdüsel olarak zaten rahatça uygularsın. 0.55'e inmek zorlayıcı olabilir ayrıca videoda fren noktasını inceleceğin kadar gaz verme tepkilerinide incelemen gerekiyor. bayağı uğraşacaksın anlyacağın belki de günlerce sürebilir. daha kısası için oyun içindeki tecrübe ile doğru orantılı şekilde öğrenebilirsin. eğer bunlar yetmez ise server a girip iyi süre yapan birisini izlemeni tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=cTn8sh55HeY
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

macityusuff yazdı:Selamlar, sıralama listesini takip ettikçe yarışların zevkli ve çekişmeli geçeceğine daha da yürekten inanıyorum. Araçlar Fixed Setup olacak ve lastik basınçları dışında bir ayar yapamayacağımızı okudum, bu durumda çok özel olmayacaksa Vallelunga Club'da 0.55 gören ve paylaşmak isterlerse pilotlar hangi hava basıncını tercih ediyorlar paylaşabilirler mi? Sunucuda 350 küsür tur attım 4 tane %100 zorlukta çevrimdışı yarış tamamladım ama 0.55i bir türlü göremedim en iyi attığım tur arka + on 24psi ile 56.3?? idi. Altına bir türlü inemedim, sorunun gamepadde veya lastiklerde olduğunu düşünmeye başladım. Bilgi paylaşılmasa bile genellikle hangi vakitlerde sunucuda antrenman yaptığınızı yazabilirseniz ona göre gelip izleyebilirim de belki kotu bir yarış çizgisi izliyorumdur, fren yapmayı bilmiyorumdur. Birçok etken var ama hızlanmayı gerçekten istiyorum... :( eforumun, sarf ettiğim çabanın karşılığını istiyorum.

En kısa zamanda direksiyon Sahibi olmaya bak. Gamepad ile belli bir yere kadar gelebilirsin
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

op7ic yazdı:

elinde gerekli olan herşey var bu siteden birisi bir video paylaşmış bunu izleyip fren noktalarını ve vites zamanlanası ve virajı nasıl bir kavisle aldığını ezberlemen gerek ayrıca evet gittiği çizgide önem taşıyor geri kalanı için içgüdüsel olarak zaten rahatça uygularsın. 0.55'e inmek zorlayıcı olabilir ayrıca videoda fren noktasını inceleceğin kadar gaz verme tepkilerinide incelemen gerekiyor. bayağı uğraşacaksın anlyacağın belki de günlerce sürebilir. daha kısası için oyun içindeki tecrübe ile doğru orantılı şekilde öğrenebilirsin. eğer bunlar yetmez ise server a girip iyi süre yapan birisini izlemeni tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=cTn8sh55HeY

Video bana ait. Ayrıca öğretici bir video olarak gördüyseniz, ne mutlu bana.
Engin abimin de dediği gibi, bir yere kadar. Ben şuan 57 saniyelerde geziyorum. Ve şuan ki rekorum, 0:56:671. Daha iyisi gelir mi belki. Direksiyonu iki elinizle tutuyorsunuz, gamepad'de ise baş parmagınız ile. Aradaki fark tam anlamı ile bu. Ve iki elle tuttugunuz direksiyon ile daha iyi iş çıkarırsınız.
F1 araçlarının kulanımı çok zordur. Tabi bir direksiyon setiniz ve gerekli bilgiye sahipseniz daha kolaydır. Ben F1turk sponsorlugunda düzenlenen yarışa katılmıştım. Beni en çok zorlayan o yarıştı. Yarış sonrası baya bir dinlendim. Parmaklarım yok gibiydi. :) Ve stabil süremiyordum.(Bir süre sonra zaten yarışı bıraktım :D Öylesine sürüyordum :D ) Direksiyon setim olsaydı daha iyi bir iş çıkara bilirdim. Bundan sonra F1 yarışlarına Gamepad ile kesinlikle katılmam. :)
https://www.youtube.com/watch?v=q0UpgpDtEA8
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Maverick
Ad: İlker ÖZKAN
Has thanked: 1 time
İletişim:

Mesaj gönderen Maverick »

Organizatörler Tek Ricam Şudur Arkadaşlar, Tur Zamanlarını Sıfırlayıp Artık Yarışacak Kişilere Server Şifresi Verilsin. Önüne Gelen Yabancılar Zaten Turlamak İçin Yer Arıyor 100'e Yakın Kişi Tur Atmış. Adamın Teki İnanmış Ve 531 Tur Armış Herhalde 24 Saat Yarışına Hazırlanıyor. Dediğim Gibi Tek Ricam Server Şifrelensin Şifreler Yarışmacılara Verilsin Ve Tur Zamanları Silinsin. Teşekkürler :)
Sağlık Bakanlığı Onaylı Paramedik Ve Aşırı Dengesiz Yarışçı...

İnsanların gölgesi, kendilerinden büyükse; O yerde güneş batıyor demektir.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

Tur süreleri belli olsun nereye kadar zorlanabilecek diye şifresiz açıyoruz Serveri. Atılan dereceleri görüp ona göre çalışabilirsiniz. Çok yakın Zaman'da zaten şifrelenecek
Kullanıcı avatarı
macityusuff
Ad: Yusuf Macit
Has thanked: 31 time

Mesaj gönderen macityusuff »

586 tur atan arkadaş benim, az önce 0:56:098 yaptım ve sayılmadı tur istatistiklerine işlemedi. Bende fotoğrafını çekip bu anı ölümsüzleştirdim. Direksiyonum yok, bu sebeple direksiyon sahibi arkadaşların 10 katı antrenman yapmam gerek. Hazır vaktim varken günde 50 tur atıyorum en azından :) . Ekimden sonra okul ve stajım başlayacak o kadar vakit ayıramayacağım.
Lost But Won
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

<ne kadar çok tur atarsanız hem arabaya hemde piste o kadar iyi alışırsınız
Kullanıcı avatarı