Pazar YeriDİKKAT DOLANDIRICI

Alınık / Satılık her şey burada. Alım-Satım işlemleri için lütfen güvenli E-Ticaret yollarını tercih ediniz!

Moderatör: Moderatörler

kagolette
Ad: Kağan
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 time

DİKKAT DOLANDIRICI

Mesaj gönderen kagolette »

Hepinize hayırlı akşamlar. İnsanların dolandırılmaması için bu konuyu açıyorum. Yeri burası değilse kusura bakmayın. Şu sıralar G27 arıyorum. Dün akşam bir ilan gördüm, keşke onunda SS sini alsaydım telefonuma.

SORUNSUZ SIFIR AYARINDA G27 yazıyordu ilanda. Antalyanın bir ilçesi adres. 700 küsür bir rakam yazılı idi. Mesaj attım numarası gizli olduğu için, 650 TL GET li olarak teklif ettim. Ben o mesajı attığım sırada ilanı 580 TL ye çekmiş. Bana GET olarak satmadığını söyledi. Bende nakitimin çok olmadığını Karttan çekeceğimi söyledim. Ne kadar nakitin var dedi. 500 TL Dedim. Tamam dedi 500TL + kargo benden dedi. Havaleyi yap kargoyu göndereyim dedi, tamam dedim telefon numaranızı verin yarın gideyim atmye. Yanlış anlama ama telefonumu kırdım dedi. Kıllandım biraz. üzerine dedim komisyonu koyalım GET li alayım dedim. GET li satmıyorum işine gelirse havaleyi yaparsın dedi. Bana güven vermediniz dedim konuyu kapattım. Sabah ilan yoktu.

Bu akşam yine bakıyorum sahibindene. Bir ilan.

SORUNSUZ LOGİTECH G27 750TL 1 sene garantisi varmış
Adrese baktım Bolu göynük. Ben normalde bolu da oturuyorum, okulum gereği Bolu da değilim. Hemen farklı bir hesap açıp bir telefon numarası tanımladım. Mesaj attım. Ne kadara anlaşabiliriz 550 olur mu dedim. Kabul etti. Göynükte sadece PTT kargo var oda belli günler çalışıyor. Dedim hangi kargolar ile gönderebilirsiniz yurtiçi olur mu dedim. Olur dedi ama dedi önce havaleyi alırım dedi. Böyle diyince dedim Bolu da tanıdıklarım var elden alım yaparım kargoyla uğraşmayız dedim. Kardeşim yanlış anlama ama Merkeze inmeyeceğim dedi. Tamam dedim benim tanıdıklarım beni kırmaz illa ki servis falan vardır gelir alırlar dedim, Tam konum neresi dedim göynük te neredesiniz dedim. Merkez yazdı. Merkez de tam neredesiniz arkadaşım gelecek, Ziraat bankasının neresindesiniz dedim ( Göynüğü bilen bilir Ziraat Belediye merkezi yerler buralar). Köydeyim kardeş nerde olacam başka dedi. Sonra bol muhabbet yapacak vaktim yok iyi akşamlar dedi. Muhabbet etmiyorum Boluluyum ben her yerde tanıdığım var elden alım yapıcam dedim.( Ürün açıklamasında Elden veya havale sonrası kargo yazıyor) İyi akşamlar dedi sonra da yazmadı.

Bu uyanık aklı sıra milleti dolandırarak para topluyor. Dün JDM GARAJ olan üyeliği bugün CLUB GARAJ olmuş. Giresunda birçok ilanı var, dün antalyadan ilan açtı gidecek halim yok Kastamonudan, Allah tan kanmadım. Bugün Bolu ilanı açınca yanlış lokasyonu yazmış oldu.

Ürünün linki
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 683/detay/

Konuşmaları vs. SS aldım. Şikayet edilebilse her yere gitmeye hazırım fakat adamı dolandırıcı diye şikayet edemeyiz, elde birşey yok.
55 SK 287 Sattığı şahinin plakası. giresunda gözüküyor.

Aklı sıra milletin gelemez dediği yerlere ilanlar açıyor, Bolu göynükte o direksiyondan olmasına ben bile şaşırdım açıkçası düzgün internet bile yok orada, bu arkadaşta o mantıkla ilan açıyor. Uyarı olması açısından bu konuyu açtım. Dikkat edin, ilana girin zaten bu adamın attığı diğer ilanları mesajlarından çakarsınız. Mesaj SSlerni de izin olur ise buradan paylaşırım iyi geceler.

Edit: şimdi mesaj atmış. Başkasına sözüm var ona satacağım diye.
Kullanıcı avatarı
NedimGBT
Ad: Nedim GBT
Has thanked: 135 time
Been thanked: 67 time

Re: DİKKAT DOLANDIRICI

Mesaj gönderen NedimGBT »

Bir g27 Satıcısı olaraktan bende piyasayı ve sahibinden deki birçok ilanı inceledim.
Sıfır ayarında , iyi durumda vs yazanların yanı sıra , beni arayıp ciddi alıcıyım ama kargo şubesinde video çekip bana whatsapp tan video yollarsanız ödemeyi heman havale yaparım diyenler de oldu.
Kimbilir o videoları elde edip kimleri 'şimdi kargodayım. hemen ürünü bu şekilde yolluyorum' diyenler vardır.....
Hem alım da hem de satım da dolandırıcılık had safha da. Dikkat edin.
ürünü alırken gidin inceleyin. El ite tutulmayan, gözle görülmeyen her alımınızda kumar oynamış olursunuz.

Beni kadıköy de bilen bilir, ve satışı da denetmeden göstermeden yapmam.
Alıcı gerir görür ücreti öder alır gider.
En temizi elden teslim.
kagolette

NedimGBT yazdı:Bir g27 Satıcısı olaraktan bende piyasayı ve sahibinden deki birçok ilanı inceledim.
Sıfır ayarında , iyi durumda vs yazanların yanı sıra , beni arayıp ciddi alıcıyım ama kargo şubesinde video çekip bana whatsapp tan video yollarsanız ödemeyi heman havale yaparım diyenler de oldu.
Kimbilir o videoları elde edip kimleri 'şimdi kargodayım. hemen ürünü bu şekilde yolluyorum' diyenler vardır.....
Hem alım da hem de satım da dolandırıcılık had safha da. Dikkat edin.
ürünü alırken gidin inceleyin. El ite tutulmayan, gözle görülmeyen her alımınızda kumar oynamış olursunuz.

Beni kadıköy de bilen bilir, ve satışı da denetmeden göstermeden yapmam.
Alıcı gerir görür ücreti öder alır gider.
En temizi elden teslim.

Doğru diyorsun abi kesin kullananlar vardır, zaten güvenim o kadar alt seviyede ki direk ürün çalışıyor mu diye video bile istemiyorum, başka biyerden bulmuştur o kalibrasyon videosunu diye. En güvenlisi elden teslim, Bolu da görünce ilanı direk saldırdım girdim ilana bi baktım aynı şahıs, sonra mesaj atarak biraz oynadım üzerine kendini ele verdi.
kagolette

Alın bu da bir yenisi, hep bana denk geliyor yanlış adres yazıyorlar :d
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 3942/detay
Karabük eflani benim memleketim. Çelebilerde Fatih diye bi adam yok,arayacağım şimdi internet kafenin önüne getirsin ürünü, he olurda getirirse alırız bizde :lol:
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Dolandırıcılar her yerde var dostum.Nitelik ve niceliklerine göre değişiyor.

Umutlarımız,hayallerimiz,geleceğimiz,ülkemiz,gençliğimiz,gençlerimiz,çocuklarımız...

Keşke sadece para ile kurtulabilsek.

“Pazar Yeri” sayfasına dön